Кувейтският Ал Кадсия спечели Купата на Азиатската конфедерация

Кувейтският отбор Ал Кадсия спечели Купата на Азиатската футболна конфедерация, след като на финала преодоля след изпълнение на дузпи Ербил (Ирак) с 4:2. Швейцарецът Даниел Суботич вкара решителната дузпа, след като редовното време и продълженията завършиха при нулево равенство. Кувейтският отбор имаше игрово надмощие през цялото време, но така и не успя да реализира шансовете, които се откриха през нападателите.

При наказателните удари отборите пропуснаха в първия си опит, но накрая вратарят на Ал Кадсия- Науаф Ал Халди, спаси удара на Али Фаез Атия. При следващата възможност Суботич не сбърка.

Това е трети финал за този отбор от Кувейт в последните четири години, като през 2010-а и през 2013-а тимът губи решителните битки. Халфът Саиф Ал Хашан от отбора на победителите беше избран и за най-добър играч на финала. "Нашият отбор заслужава да играе в Азиатската Шампионска лига, а не във втория турнир на континента. Време е Азиатската футболна конфедерация да промени регламента и да даде шанс на повече отбори от повече страни да играят в най-престижното състезание, коментира Ал Хашан след финала.