Калоян Иванов с 14 точки при първата победа на Андора

Отборът на Андора, с българина Калоян Иванов в състава си, постигна първа победа за новия сезон в мъжкото баскетболното първенство на Испания. Андора спечели в третия кръг срещу гостуващия Лаборал Куча с 87:85 (24:21, 27:17, 21:26, 15:21) точки с победен кош на Давид Наваро секунди преди сирената. Иванов игра близо 29 минути като титуляр и беше сред най-полезните за своя отбор с 14 точки, 5 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки.

Андора има победа и две загуби от началото на сезона и заема 13-о място в класирането. В Румъния Васил Кьосев изигра силен мач, но Университатя Клуж загуби като домакин на Стяуа със 70:99 (21:22, 21:31, 12:27, 16:19) точки в третия кръг. Кьосев беше най-резултатен за своя отбор с 21 точки, 2 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 33 минути.

Университатя е на девето място в подреждането с три загуби от началото на сезона. Във Франция Шалон победи като гост АСВЕЛ с 64:56 точки в мач от четвъртия кръг на шампионата. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 18 минути като титуляр за Шалон и се отличи с 3 точки, 1 асистенции, 3 борба и 1 отнета топка. Шалон заема 11-о място в класирането с две победи и две поражения.