Славия превзе негостоприемния "Бончук"

Отборът на Славия записа победа като гост с 2:0 над Марек в мач от 12-ия кръг на "А" група. Срещата се игра на негостоприемния стадион "Бончук" в Дупница и бе дебют за новия наставник на дупничани Тенчо Тенев. Попаденията реализираха Радослав Василев в 47-ата и Мишел Платини в 73-ата минута.

Всичко интересно в мача се случи през второто полувреме. Първата част бе изключително скучна и ще се запомни с претенциите за дузпа от страна на домакините.

Още в самото начало на мача Димитър Илиев падна в наказателното поле на Славия, но реферът Цветан Кръстев остана безмълвен.

Първото попадение отбеляза Радослав Василев в 47-ата минута. След двойно подаване със свой съотборник, Душан Савич нахлу в наказателното поле и стреля, вратарят Емил Михайлов изби топката, но притичалият Василев прати кълбото в мрежата.

В 55-ата минута Радослав Василев пропусна да вкара втори гол за Славия. Той проби през центъра на защитата на Марек и шутира, но кълбото излезе в аут.

В 66-ата минута Еньо Кръстовчев изведе Крум Бибишков, който с топовен изстрел нацели гредата. Топката тупна на няколко сантиметра пред голлинията, но не навести мрежата.

В 73-ата минута Мишел Платини вкара втори гол за Славия. Бразилецът се разписа след като бе изведен сам срещу вратаря от Иван Вълчанов.

В края на мача Марио Близнаков пропусна да намали преднината на Славия, след като останал сам срещу Георги Петков не успя да го преодолее.

МАРЕК - СЛАВИЯ 0:2

0:1 Василев 47
0:2 Платини 73