Берое размазан от Черно море - Миро Манолов голмайстор и вратар в 99-минутен мач (видео)

Берое сдаде второто място в "А" група на Лудогорец след тежко поражение с 0:4 от Черно море във Варна. Моряците поведоха чрез Мирослав Манолов, който вкара от дузпа, а до почивката се разписа и Матиас Куркьор. През вторите 45 минути пък реализираха Кирил Котев и Симеон Райков.

В края на мача тежка контузия получи стражът на варненци Георги Китанов, който бе изнесен на носилка след сблъсък с Крис Гади, за което играчът на гостите получи червен картон. Моряците бяха извършили трите си смени и на вратата застана централният нападател Миро Манолов, който показа класа и не допусна попадение в даденото от рефера 9-минутно продължение.

Черно море започна по-активно срещата и в третата минута се наложи на Макенджиев да спасява шут от фаул на Марчин Бургхард. Берое отговори с изстрел на Керкар в 8-та минута, но той премина над напречната греда. 120 секунди по-късно Н'Диае стреля с глава, но Китанов спаси.

В 18-та минута Стенио дос Сантос нахлу в наказателното поле на Берое и шутира, но Макенджиев прояви рефлекс и спаси.

Така се стигна до 22-та минута, в която Ковачевич извърши нарушение срещу Коконов и съдията Станислав Ставров отсъди дузпа, която бе реализирана от Мирослав Манолов - 1:0 за Черно море.

Девет минути по-късно Китанов прояви добър рефлекс, избивайки в корнер опасен удар на Венци Христов.

В 36-та минута Черно море вкара втори гол. Бекир Расим изведе Матиас Курьор сам срещу вратаря и футболистът от Мартиника покачи на 2:0. Малко по-късно Берое опита да отговори подобаващо, но Керкар стреля над напречната греда.

В 39-та минута заралии можеха да върнат едно попадение след триходова комбинация Керкар-Гади-Елиаш, но последният стреля в дясната греда зад Китанов.

След почивката играта се успокои до 63-та минута, когато резервата Живко Петков намери Райков, който шутира, но Макенджиев изби в корнер. Минута по-късно моряците покачиха на 3:0 след гол на Кирил Котев, който разстреля Макенджиев отблизо.

До края на срещата Черно море не спря да атакува при всяка добра възможност и в 86-та минута домакините вкараха четвърто попадение. Курьор намери Симеон Райков, който реализира след шут с левия крак.

В 91-та минута тежка контузия получи стражът на домакините Китанов, който напусна контузен и на вратата застана Мирослав Манолов. Таранът демонстрира добри умения на този пост, спасявайки шут на Венци Христов в 96-та минута и недопускайки гол до края на деветминутното продължение.