Берое взе скалпа и на Ямбол

Берое затвърди отличните впечатления, оставени след победата над Черно море Порт Варна в първия кръг и продължи летящия си старт в първенството, надигравайки като гост Ямбол с 82:80.

Заралии изковаха успеха си в заключителните 10 минути на двубоя, в които заличиха пасив от 11 точки, за да стигнат до триумфа.

Гостите започнаха по-добре и поведоха с 11:6 след само три минути игра, но ямболии се съвзеха от слабото начало и поведоха с 15:17 след серия от 11-4, а в края на първата четвърт водеха с 24:27.

Момчетата на Юли Радионов натиснаха газта в средата на втората четвърт и тогава за първи път поведоха с повече от 10 точки - 32:44, а а на почивката имаха аванс от 34:47.

Ямбол бе начело и през цялата трета четвърт, а в един момент преднината на тима достигна 17 точки. След 30 минути Берое продължаваше да губи - 54:65.

В последните 10 минути играчите на Любомир Минчев заложиха на любимото оръжие на треньора си - здравата защита. Гостите постепенно настигнаха Ямбол, като се доближиха на три точки - 64:67 след 11-2 в първите четири минути на частта. Венцислав Петков поведе старозагорци към обрат с тройка за 71:69, преди Лейзър да върне три точки за 71:72. Майк Блек наниза нова тройка за 74:71, а след нея Берое не изпусна лидерската позиция и триумфира с 82:80.

Именно Майк Блек бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Венцислав Петков добави 19 и 9 борби, а Диуейн Джаксън вкара 16 и овладя 11 борби.

За Ямбол Тони Бърнас реализира 21 точки и овладя 10 борби, а Тайлър Лейзър остана с 18 и 6 асистенции.

ЯМБОЛ - БЕРОЕ 80:82 (27:24, 20:10, 18:20, 15:28)

ЯМБОЛ: Тайлър Лейзър 18, Станислав Говедаров 14, Тони Бърнас 21, Стоян Петков 16, Костадин Маршавелски 4 (Иван Тенев, Милен Костов, Стойо Чолаков 7)

БЕРОЕ: Майк Блек 23, Венцислав Петков 19, Мартин Раднев 4, Диуейн Джаксън 16, Мичъл Картър 12 (Планимир Дафинов, Ростислав Алексов 2, Камен Атанасов, Джейсън Чийзмън 4)