Ливорно разгроми Тернана като гост, Божинов и Гълъбинов на пейката

Ливорно разгроми Тернана с 4:0 като гост в среща от 9-ия кръг на италианската Серия Б. Очакваният дуел между двамата български нападатели Валери Божинов от Тернана и Андрей Гълъбинов от Ливорно не се състоя, тъй като и двамата изгледаха мача от пейката и не се появиха в игра.

Ливорно поведе до почивката с два гола на Аниело Кутоло, а през второто полувреме още две попадения за успеха добави и Даниеле Вантаджато. Победата изкачи Ливорно на второ място в класирането със 17 точки, една по-малко от лидера Фрозиноне. Тернана е на 14-а позиция с 10 точки.