Зенит сгреши в Краснодар (видео)

Лидерът в класирането на руската Премиер Лига Зенит загуби точки при гостуването си на Краснодар в мач от 10-ия кръг. Тимът от Санкт Петербург завърши 2:2 с Краснодар, като изоставаше с 0:2 в резултата в средата на първото полувреме.

В седмата минута Рагнар Сигурдсон изведе Краснодар напред в резултата, а в 21-ата Павел Мамаев удвои аванса на домакините. В 39-ата минута Хави Гарсия намали на 1:2, а Хълк в 60-ата минута спаси питерци от поражение. В 68-ата минута аржентинският защитник на Зенит Есекиел Гарай получи червен картон и гостите доиграха срещата с 10 души.

Тимът на Андре Вилаш-Боаш продължава да е лидер в подреждането, като събра 26 точки, но авансът на питерци пред втория ЦСКА (Москва) вече е само 2 точки. Краснодар е пети с 18 точки.