Борусия (М) разби Хановер и е втори (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 3:0 като гост Хановер 96 в среща от 8-ия кръг на германската Бундеслига. Два гола за Борусия отбеляза Макс Крузе (14, 90), а Гранит Джака (49) също записа името си сред реализаторите. Крузе се разписа с глава в 14-ата минута, а Джака бе точен от фаул 4 минути след паузата. В последната минута Крузе наказа неубедително излизане на вратаря Рон-Роберт Цийлер и оформи класическия успех на гостите.

Борусия (М) се изкачи на второ място в класирането, като продължава да е без загуба и вече е с актив от 16 точки, на 4 зад лидера Байерн (Мюнхен). Хановер пък заема осма позиция с 10 точки.