ЦСКА (Москва) се разправи с АЛБА

Отборът на ЦСКА (Москва) започна сезон 2014/15 в Евролигата с победа, след като се наложи при гостуването си на АЛБА (Берлин) с 84:68 в среща от група В на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Най-резултатен за "армейците" беше Саша Каун с 16 точки, Милош Теодосич добави 15 точки, а Арън Джаксън, Виталий Фридзон и Андрей Воронцевич вкараха по 10 точки.

За домакините от Берлин единствено Реджи Рединг завърши с двуцифрен точков актив- 11 точки, а Джамел Маклийн и Ниийлс Гифи вкараха по 9 точки.

Руснаците тръгнаха добре в началото на мача и успяха да дръпнат с девет точки в средата на първата четвърт. Последва спад в играта на гостите, които предадоха инициативата, а домакините от своя страна се възползваха максимално и стопиха изоставането си. Все пак, в заключителните моменти на първото полувреме, ЦСКА отново демонстрира класа и успя да съхрани лидерството - 44:38.

След почивката московчани бързо стигнаха до двуцифрен аванс - 62:50 след 30 минути игра, което пречупи домакините и в заключителната четвърт двубоят просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 84:68 в полза на ЦСКА (Москва).