Непобедими в своя храм - ЦСКА срази Литекс с феноменален гол на бразилец от 30 метра (ВИДЕО)

ЦСКА остана непобедим в своя храм и след 12-ия кръг от "А" група. "Червените" се наложиха над отбора на Литекс с 2:0 и по този начин постигнаха шести пореден домакински успех от началото на сезона.

Тимът на Стойчо Младенов не е допуснал гол на "Армията", като може да се похвали с впечатляваща голова разлика - 17:0, която прави малко повече от 2.5 попадение на мач.

Головете в днешния двубой реализираха Александър Тунчев (17) и Еденилсон Бергонси (88), като този на бразилеца бе уникален. Футболистът напредна и с топовен шут от 30 метра скъса мрежата.

ЦСКА - Литекс 1:0

Мачът започна с попадение във вратата на гостите от Ловеч, чието дело бе на Александър Тунчев в 17-ата минута. Защитникът се разписа с глава след центриране на Луис Соарес.

ЦСКА - Литекс

Ранният гол даде допълнително самочувствие на възпитаниците на Стойчо Младенов, които се хвърлиха още по-смело в атака. В 21-ата минута Маркиньос отправи опасен удар от пряк свободен удар, но стражът на гостите внимаваше и изби в корнер.

В 40-ата минута Тончи Кукоч излъга двама играчи на "оранжевите" и стреля с външен фалц, но за късмет на Винисиус Баривиейра кълбото профуча на сантиметри от страничния стълб.

Литекс успя да застраши вратата на своя опонент чак в самия край на първата част. Вилмар Джордан нахлу в наказателното поле на "червените" и успя да шутира, но не успя да намери очертанията на вратата.

Втората част бе доста скучна. Двата тима рядко атакуваха и съвсем логично опасните ситуации липсваха. Първата бе в 74-ата минута, когато Борис Галчев намери Сержиу Буш в наказателното поле, нападателят се обърна и стреля, но топката излезе в аут.

Литекс пък не успя да застраши нито веднъж вратата на Якуб Дивиш.

В 88-ата минута Бергонси покачи резултата и определено събуди позадремалите фенове. Голът бе феноменален. Футболистът на "червените" напредна и с тововен шут с левия крак от 30 метра скъса мрежата. Преди да навести вратата топката облиза напречната греда.

До края на мача не се случи нищо интересно. Литекс направи плах опит за няколко атаки, но силите им не стигнаха за почетно попадение.

ЦСКА - ЛИТЕКС 2:0