Уникаха превзе Загреб за първата си победа (видео)

Уникаха (Малага) превзе хърватската столица Загреб и записа победа на старта на новия сезон в Евролигата. Възпитаниците на Жоан Плаза се справиха с местния Цедевита, надигравайки играчите на Ясмин Репеша със 78:63.

Андалусците отказаха съперника си през втората четвърт на двубоя. След 10 минути игра домакините имаха аванс от 18:20, но през вторите 10 минути Фран Васкес реализира всичките си 13 точки, повеждайки Уникаха за серия от 14-0, осигурила на испанците аванс от 47:36 на полувремето. През втората половина на двубоя гостите добавиха още четичи точки към преднината си, за да се стигне до крайното 78:63.

Райън Туулсън аниза 20 точки, реализирайки 5/5 за 2 точки и 4/4 от наказателната линия, а освен това добави две тройки. Фран Васкес остана с 13 точки, а Миндаугас Кузминскас - с 12.

Миро Билан се отчете с "дабъл-дабъл" за Цедевита - 15 точки и 10 борби, докато Анте Делас вкара 12 точки.