Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Левски с лесен успех срещу Черноморец на старта (видео+галерия)

Шампионът Левски започна защитата на титлата си в НБЛ с убедителна победа над гостуващия Черноморец (Бургас). "Сините" надиграха гостите с 93:63 в изтеглена среща от първия кръг на новото първенство, като бяха водени от Тони Дечев, който замества Тити Папазов. Както е известно ексцентричният наставник на столичани се опитва да намери средства за отбора, участвайки в риалити шоу.

Домакините бяха и без Брандън Хийт, който ще пропусне следващите 4 месеца заради травма на ахилеса, както и Христо Захариев, който не попадна в групата за двубоя.
Левски с лесен успех срещу Черноморец на старта
Левски реши развоя на нещата в своя полза още през първото полувреме на мача, като играчите на треньора Дечев показаха много старание и доста силна игра в защита. През първата половина на двубоя те допуснаха общо 25 точки в коша си, за да се оттеглят с аванс от 28 точки - 53:25 след 20 минути игра.

След подновяването на играта и двата тима свалиха оборотите, като в третата четвърт бяха реализирани общо 22 точки, за да се стигне до 64:36 след 30 изиграни минути.
Черноморец стартира последната част силно - със серия от 12:2, намалявайки изоставането си до 66:48, но "акулите" нямаха сили за нещо повече с оглед на късата си резервна скамейка и отстъпиха с 93:63.

Капитанът Павел Иванов бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Димитър Димитров добави 15, а Никола Гайдаджиев се включи силно като резерва с 14 точки.

За Черноморец Илия Милутинович и Любен Пасков завършиха съответно с 21 и 18 точки.
В следващата си среща от НБЛ Левски гостува на Черно море Порт Варна на 22 октомври, но преди това има двубой от Адриатическата лига - на 19 октомври у дома срещу черногорския шампион Будучност.

Следващият двубой на Черноморец също е с Черно море Порт Варна, но на 25 октомври в Бургас.