Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Благо Георгиев изпусна дузпа при загуба с 0:4

Благой Георгиев изпусна дузпа за Рубин в контролата срещу Унион (Берлин), която е част от лагера на руския тим в Германия. Домакините поведоха с 2:0 още до 11-ата мин. В края на полувремето Максим Канунников бе спънат в наказателното поле. Българинът обаче не успя да вкара дузпата, нацелвайки напречната греда. В края на втората част втородивизионният Унион отбеляза още 2 попадения и записа победа с 4:0 в проверката.

От Рубин се оправдаха за слабото представяне с умората от пътя. Благо и колегите му пътували 300 км с автобус за мача и излезли на терена почти ведната след слизането от него.

Треньор на Унион два пъти бе Георги Василев. През 2001 г. Гочето изведе столичани, които тогава бяха в III лига, до финал в турнира за купата на Германия.