Аржентина си намери боксова круша за 7:0, Меси даде автограф по време на мача (видео)

Националният отбор на Аржентина очаквано разби със 7:0 като гост Хонконг в приятелски мач, игран по повод стогодишнината от създаването на местната футболна федерация. Евер Банега (19), Гонсало Игуаин (42 и 53), Гайтан (44 и 72) и Лионел Меси (66 и 85) отбелязаха в полза на "албиселесте".

Тата Мартино предпочете да запази сили на някои основни футболисти. Ключови фигури като Меси, Анхел ди Мария и Хавиер Масчерано бяха оставени на пейката и влязоха през втората част.

Първото попадение в полза на "лос гаучос" дойде в 19-ата минута, когато Евер Банега се възползва от отбита топка и намери мрежата от 15 метра. В края на полувремето надмощието на южноамериканците донесе нови два гола. В 42-ата Игуаин засече с глава центриране отляво, а в 44-ата Гайтан се разписа с хубав изстрел от 20 метра.

В 53-ата след спорно положение за засада Гайтан беше изведен срещу вратаря и подари втори гол на Ел Пипита, който само насочи в празната мрежа. В 60-ата минута в игра се появи идолът на милиони Лео Меси. Само шест минути по-късно той откри головата си сметка. Двамата с Банега направиха двойно подаване, а Ла Пулга технично копна на вратаря - 5:0.

В 72-а Лео изигра ролята на асистент, след като от аутлинията подаде към Гайтан, който на метър от голлинията насочи в мрежата. В 85-ата Меси вкара и второ попадение, след като тръгна от дясната част на наказателното поле и успоредно на голлинията премина през двама играчи преди да нанесе точен удар - 7:0. В 90-ата капитанът на аржентинците можеше да отбележи и хеттрик, но вратарят се намеси.

В добавеното време зрителите станаха свидетели на много интересна сценка. Фен с фланелка на Аржентина нахлу на терена и се добра до Меси. Освен че остана в близост до своя кумир, успя и да получи автограф, след като Лео се разписа върху фланелката.

Аржентинците очаквано спечелиха в мач с много по-слаб съперник. Хонконгският тим все пак създаде две-три много добри голови положения, но топката така и не попадна във вратата на финалиста от Мондиал 2014.

Снимки: Getty Images/Guliver