Нико Ковач: Свършихме си работата с бързите голове през първото полувреме

Селекционерът на Хърватия Нико Ковач нямаше как да не е доволен след разгромната победа с 6:0 над Азербайджан. Той смята, че бързите голове през първото полувреме са били ключът към успеха.

"Доволни сме, защото на стадиона имаше много хора и ние им предложихме красив футбол. Можехме да победим дори с повече голове, но аз съм доволен и от този резултат. Наистина очаквах да отбележим още след гола на Модрич и автогола на Азердбайджан, но до края на мача не успявахме да завършим атаките си. Някои от играчите ни се и пестяха в заключителните минути. Те обаче си свършиха работата с бързите голове през първото полувреме, което остави мен и зрителите доволни. Винаги има място за подобрение на играта и стила на отбора, защото това е едва трети мач. Трябва да останем позитивно настроени и изцяло фокусирани върху мача срещу Италия. Никица Йелавич тренира добре и се труди много през последните няколко дни, но аз не мога да обещая на никого място на терена. Той не е особено доволен от това, защото тренираше като лъв, въпреки че съвсем скоро се излекува от травма в коляното. Брозович ще играе за младежите срещу Англия, но Ковачич се контузи. За Ален Халилович пък ще решаваме утре", сподели Ковач.