Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Латвия и Турция направиха нежелано реми (видео)

Отборите на Латвия и Турция направиха нежелано реми 1:1 в срещата помежду си от група "А" на европейските квалификации в Рига. Така и двата тима все още нямат победа от началото на кампанията и това може сериозно да навреди на шансовете им за класиране на финалите във Франция.

Турция откри резултата в 47-ата минута, когато резервата Билал Къса със страхотен шут заби топката в мрежата за 0:1. Радостта на гостите обаче не бе дълга и в 54-ата минута Туфан извърши нарушение за дузпа срещу Вишнаковс, а Сабала бе точен от бялата точка за 1:1. Латвийците пък завършиха мача в намален състав като Фрейманис бе изгонен в добавеното време.

След това равенство Латвия има 2 точки в актива си и се намира на 4-ото място в таблицата. Турция пък има само 1 точка до момента и е на последното място в групата.

Латвия - Турция 1:1