Хърватия помете Азербайджан (видео)

Отборът на Хърватия разби с 6:0 Азербайджан в мач от групата на България от квалификациите за Евро 2016. Домакините си свършиха работата още преди почивката, когато водеха вече с 4:0. Два гола отбеляза Иван Перишич, а по един добавиха Андрей Крамарич и Марсело Брожович. След почивката Лука Модрич реализира дузпа, а капитанът на азерите Рашад Садигов си вкара автогол.

Резултатът бе открит от Крамарич в 11-ата минута, след като засече във вратата центриране на Дарио Сърна. В 34-ата Перишич вкара с глава след пас от фаул и удвои. Малко преди почивката отново Перишич бе точен с глава, след като се възползва от центриране на Даниел Пранич. По-малко от минута след това резултатът стана 4:0. Модрич намери Брожович в наказателното поле и играчът на Динамо (Загреб) бе точен.

След почивката Сърна бе фаулиран в наказателното поле и Модрич вкара от бялата точка, а в 61-ата минута Садиков засече топката в собствената си врата след центриране на Перишич.

Така Хърватия събра пълен актив от девет точки след първите си три мача от Група "Н" на квалификациите и заедно с Италия поделя върха. Азербайджан пък е без точки на дъното.

Хърватия - Азербайджан 6:0
1:0 Крамарич (11)
2:0 Перишич (34)
3:0 Перишич (45)
4:0 Брожович (45)
5:0 Модрич (57-д)
6:0 Садиков (61-а)