Дебютант донесе пестелива победа на Италия срещу Малта (видео)

Националният отбор на Италия продължава да печели без да впечатлява особено в нашата група "Н" от европейските квалификации. Тази вечер "адзурите" се наложиха само с 1:0 в гостуването си на Малта, но продължават с пълен актив от точки. Дебютантът Грациано Пеле бе автор на единственото попадение в мача, като гостите удариха и три греди. И двата тима пък завършиха срещата с по 10 човека на терена след като Майкъл Мифсуд бе изгонен в 27-ата минута, а Леонардо Бонучи видя червения картон в 73-ата минута.

Италия можеше да поведе още във 2-ата минута, когато Антонио Кандрева центрира от дясно и топката стигна до Чиро Имобиле, който овладя на гърди и стреля от воле, но топката мина близо до гредата. Малта обаче също демонстрира самочувствие и в 15-ата минута далечен изстрел на Файла мина опасно близо до вратата на Буфон.

Последва обаче натиск на "адзурите" и в 17-ата минута след центриране от ляво Грациано Пеле стреля с глава и нацели напречната греда. При последвалия корнер пък Джорджо Киелини бе изпуснат от защитата и също стреля с глава, като и този път гредата помогна на домакините. В 23-ата минута обаче след нов корнер Леонардо Бонучи отправи удар от близо, който бе спасен от вратаря, но при добавката Пеле бе точен за 0:1.

В 27-ата минута ситуацията за Малта стана дори още по-неприятна, когато Майкъл Мифсуд влезе остро в едно единоборство в средата на терена и извърши нарушение срещу Алесандро Флоренци, като съдията прецени, че то заслужава директен червен картон.

Въпреки численото си предимство на терена обаче Италия не успя да увеличи сериозно натиска до края на полувремето, а за сметка на това при един фаул пред наказателното поле Файла отправи доста добър удар, който мина близо до гредата.

Второто полувреме започна отново с натиск на Италия и с нова греда. В 46-ата минута Кандрева опита удар от трудна позиция, но топката се отби от страничния стълб. След това в 53-ата минута Марко Верати центрира меко в наказателното поле и намери Имобиле на перфектна позиция, но нападателят стреля слабо в ръцете на вратаря.

В 73-ата минута обаче и "адзурите" останаха с човек по-малко на терена след като Бонучи спря с нарушение откъсващия се Шембри. При изпълнението от фаул Файла отправи доста хубав далечен удар, но Буфон улови, а домакините претендираха, че за игра с ръка на защитник в стената, но не получиха дузпа. Италия пък отговори с далечен удар на Себастиан Джовинко, но отново стражът Хог се намеси решително.

След тази победа Италия заема второто място в групата с 9 точки и равен актив с водача Хърватия, но с по-лоша голова разлика. Малта пък се намира на последното място с 0 точки.

Малта - Италия 0:1