Луис Суарес даде заявка за Ел Класико с 2 гола за Уругвай (видео)

Нападателят на Барселона Луис Суарес наниза две попадения за Уругвай в днешната контрола срещу Оман на Арабския полуостров. Срещата завърши с убедителна победа 3:0 за Ла Селесте. Топстрелецът на Европа откри головата сметка в 58-ата минута, а девет по-късно удвои. Третото попадение дойде от Джонатан Родригес в 85-ата минута.

В 58-ата Суарес нанесе точен удар по диагонала от 15 метра, като топката тупна три пъти преди да премине голлинията. В 67-ата Луис копна технично над вратаря, успявайки да преодолее и шпагат на защитник. В 77-ата южноамериканецът напусна игра.

Точно след 12 дни изтича наказанието на уругваеца и първият мач, в който може да играе, е суперсхватката между Реал Мадрид и Барса.