Новицки се завърна в игра

Звездата на Далас Дирк Новицки се завърна в игра и отбеляза 16 точки при победата над Индиана със 106:98 в пореден мач от предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация. 36-годишният Новицки, който пропусна първите две контроли на тексасците заради травма, остана на терена 19 минути, но показа, че се намира в добра форма. Той беше най-резултатен за победителите заедно с новопривлечения Чарли Виянуева.

След срещата германецът си позволи да се пошегува, че "се опитва да не се излага", но присъствието му определено помогна на шампионите за 2011 година, тъй като те записаха първа победа от началото на подготовката. За Индиана 19 точки отбеляза гардът Си Джей Майлс, а Си Джей Уотсън добави 16.

В друга интересна контрола Голдън Стейт разби Лос Анджелис Лейкърс със 116:75 в Онтарио, Калифорния. Срещата до голяма степен беше решена още в първата четвърт, спечелена от Уориърс с 39:13.

Стеф Къри беше най-резултатен за успеха с 25 точки, а Клей Томпсън добави 16 точки. За Лейкърс резервите Робърт Сакре и Уейн Елингтън вкараха по 12 точки, докато звездата Коби Брайънт имаше лош ден и завърши със само 6 точки, като беше точен при едва 3 от 13-те си стрелби към коша.

Портлънд надигра Лос Анджелис Клипърс със 119:114 в друга проверка след 22 точки вкара Уесли Матюс. За Клипърс 23 точки отбеляза избраният за най-добър шести играч през миналия сезон Джамал Крофърд. Вашингтон пък се наложи като домакин над Детройт с 91:89