Испания разгроми Люксембург, Диего Коща се отпуши (видео)

Испания взе реванш за загубата от Словакия с 1:2 и записа втори успех от началото на квалификациите за Евро 2016. "Фуриите" разгромиха с 4:0 като гост Люксембург и вече имат 6 точки от 3 мача, какъвто е активът и на Украйна, а начело в групата е Словакия с пълен актив от 9 точки. Давид Силва и Пако Алкасер дадоха аванс на испанците до почивката, а след нея Диего Коща отбеляза първия си гол за тима. Крайния резултат оформи резервата Хуан Бернат.

Давид де Хеа смени Икер Касийяс на вратата на Испания, а в предни позиции започнаха Диего Коща, Алкасер и Давид Силва. Триото в средата на терена пък оформиха Андрес Иниеста, Серхио Бускетс и Коке.

Домакините заложиха на схема с петима защитници и наистена халфова линия, а единственият им нападател беше Стефано Бенси, който вкара гол при загубата от Македония с 2:3 в четвъртък.

Дъждът, който се сипеше над стадион "Жози Бартел", направи условията за игра трудни, но това не попречи на гостите да овладеят инициативата и да започнат да създават опасности пред вратата на Жонатан Жубер. След няколко пропуска, логичното се случи в 27-ата минута. Тогава Давид Силва показа техника в наказателното поле и с хубав удар откри резултата.

Испанците продължиха да атакуват, но останалият сам срещу Жубер Диего Коща подходи несериозно и прати топката в аут. В 38-ата минута Да Мота от домакините се опита да центрира, но топката застрашително се насочи към вратата и само добрата намеса на Де Хеа предотврати изравняването. Малко по-късно Давид Силва намери непокрития Алкасер в наказателното поле и нападателят на Валенсия отбеляза третия си гол в квалификациите.

След почивката "Ла Роха" намали оборотите, но въпреки това футболистите на Висенте дел Боске вкараха още две попадения. В 69-ата минута Диего Коща най-после сложи край на головата си суша с екипа на Испания. Той овладя топката след продължително разбъркване в наказателното поле и отблизо простреля Жубер. Точка на спора постави резервата Хуан Бернат. Играчът на Байерн (Мюнхен) беше изведен от Родриго Морено и технично чукна топката покрай стража на Люксембург.

ЛЮКСЕМБУРГ - ИСПАНИЯ 0:4 (0:2)
0:1 Д. Силва (27)
0:2 П. Алкасер (42)
0:3 Д. Коща (69)
0:4 Х. Бернат (88)