Украйна надви минимално Македония (видео)

Украйна записа втора победа в група "С" на квалификациите за Евро 2016. След като преди няколко дни спечелиха като гост на Беларус с 2:0, днес възпитаниците на Михаил Фоменко повалиха с 1:0 Македония и се изравниха на върха в класирането с тима на Словакия. Единствения гол в мача, игран на "Арена Лвов", отбеляза Серхий Сидорчук в самия край на първото полувреме.

Успехът на домакините можеше да е и по-убедителен, но в 47-ата минута звездата на отбора Андрий Ярмоленко пропусна дузпа.

Македонците заложиха на дефанзивна тактика, но трудно се справяха с набезите на Ярмоленко и Йевхен Коноплянка по фланговете. Двамата на няколко пъти пропуснаха да открият резултата, а на другата врата Андрий Пятов трябваше да спасява удар на Бесарт Абдурахими. В 45-ата минута центриране на Коноплянка някак стигна до Сидорчук и той отблизо опъна мрежата.

В началото на второто полувреме Александър Даамчевски фаулира в наказателното поле Ярмоленко, но той пропусна дузпата, стреляйки в гредата. Въпреки това, украинците доминираха в оставащите минути и заслужено стигнаха до трите точки.

УКРАЙНА - МАКЕДОНИЯ 1:0 (1:0)
1:0 Сидорчук (45)