Ботев (Луковит) прегази Янтра

Разгром с 0:4 претърпя Янтра (Габрово) при гостуването си на Ботев (Луковит) в мач от 9-ия кръг на Северозападната В група. Качеството на двубоя бе посредствено, но домакините можеха да бият с двойно по-голям резултат.
В 20-ата минута Митко Милчев откри головата сметка на Ботев, засичайки с глава центриране от корнер. След него настана приспивно темпо и не се случи почти нищо интересно. Едва в средата на втората част топката за втори път спря в мрежата на гостите. Резервата Андриан Гайдарски се оказа най-съобразителен в продължително разбъркване в наказателното поле и чукна топката в мрежата зад Златев. В 74-ата минута Митко Милчев направи аванса за луковитския тим категоричен. Секунди по-късно Милен Тонев оформи крайното 4:0.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – IX кръг

Спартак (Плевен) - Етър (Велико Търново)   3:1
1:0-Любомир Тодоров-23 мин, 1:1-Иван Петков-47 мин, 2:1-Любомир Тодоров-64 мин, 3:1-Стефан Христов-75 мин. /дузпа/.
Видима-Раковски (Севлиево) - Ком (Берковица)   5:1
1:0-Йоан Петков-30 мин, 4:0-Илиев-33 /дузпа/, 59, 75 мин, 4:1-Гоцов-77 мин, 5:1-Йоан Петков-81 мин..
Ситомир (Никопол) - Ботев (Козлодуй)     1:1