Академик (Свищов) с категоричен успех над Ювентус

Категорична победа – 3:0 постигна Академик /Свищов/ при гостуването си на Ювентус /Малчика/ в среща от 9-ия кръг на Северозападната В група. Първата част бе за гостите. Тон за победата даде Цветомир Генов, който заби с глава топката в мрежата на Веско Ганчев – 1:0. В 47-ата минута рефера Даниел Цолов отмени гол на Ивайло Дюлгеров от домакините заради засада. Същият уцели и гредата.

Интригата изчезна в средата на втората част, когато Кристиян Тафраджийски отблизо удвои аванса на „студентите“. 6 минути преди края Десислав Русев вкара трети гол. Малко преди последния съдийски сигнал Николай Петров от Ювентус игра с ръка и съдията го отстрани с втори жълт и червен картон.

Така Академик събра вече 17 точки и изпревари по голова разлика Етър /Велико Търново/ за четвъртото място.