Пламен Константинов и Губерния с първа победа в Русия след страхотен обрат и 3:2 над шампиона Зенит (ВИДЕО)

Селекционерът на националния отбор на България Пламен Константинов и воденият от него Губерния (Нижни Новгород) постигнаха първа победа от началото на Суперлигата на Русия. Момчетата на Константинов направиха страхотен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (17:25, 22:25, 26:24, 25:23, 15:13) като гости на шампиона Зенит в дербито на 3-ия кръг, играно този следобед пред около 1500 зрители в Казан
Така Губерния се изкачи на 9-то място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 2 загуби и с една зад казанци, които са 8-ми с 4 точки също след 1 успех и 2 поражения. В следващия 4-ти кръг Пламен Константинов и възпитаниците му са отново гости, но този път на слабака Югра-Самотлор (Нижневартовск). Срещата е следващата сряда (22 октомври) от 15,00 часа българско време.
Първият гейм мина изцяло под диктовката на шампионите от Зенит и след силни изяви на американския национал Матю Андерсън го взеха с убедителното 25:17. Втората част бе равностойна, но в края тимът на Владимир Алекно успя да го измъкне с 25:22 след атака на Алексей Спиридонов. Волейболистите на Губерния тръгнаха много силно в третия гейм и поведоха с 12:7 и 17:10, но постепенно Зенит успя да стопи разликата до 23:24. В крайна сметка Губерния успя да го затвори трудно в своя полза при 26:24 след грешки на Иван Демаков и звездата на домакините Максим Михайлов. Четвъртата част се разви по подобен сценарий и Губерния стигна до тайбрек след 25:23. И петия решителен гейм бе напълно равностоен, но в края възпитаниците на Пламен Константинов успяха да се наложат с 15:13 след атака на Николай Павлов и блокада на Олег Сичьов.
Най-полезен за Губерния отново бе руският национал Николай Павлов със страхотните 28 точки (2 блока и 51% ефективност в атака), а Максим Шпилев добави 16 точки (3 блока, 45% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата.
За тима на Зенит Матю Андерсън (3 блока, 2 аса, 51% ефективност в атака и 16% перфектно посрещане) и Максим Михайлов (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака) реализираха съответно 27 и 18 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.
ЗЕНИТ (КАЗАН) - ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД) 2:3 (25:17, 25:22, 24:26, 23:25, 13:15)
ЗЕНИТ: Матю Андерсън 27, Николай Апаликов 11, Константин Лесик 2, Андрей Ащев 3, Алексей Спиридонов 13, Максим Михайлов 18 - Владислав Бабичев-либеро (Игор Кобзар 2, Виктор Полетаев 1, Александър Гуцалюк 1, Евгений Сивожелез, Иван Демаков)
Старши-треньор: Владимир Алекно
ГУБЕРНИЯ: Сергей Андриевский 1, Николай Павлов 28, Олег Сичьов10, Матео Мартино 12, Максим Шпилев 16, Денис Гетман 7 - Александър Янутов-либеро (Филип Воронков, Макар Бестужев, Артьом Каштанов-либеро)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.

СНИМКИ: VOLLEY.RU

ГАЛЕРИЯ от мача ЗЕНИТ - ГУБЕРНИЯ 2:3 - ТУК!!!