Симон Байлс спечели още 2 златни медала на финалите на отделните уреди

Шампионката в многобоя Симон Байлс (САЩ) спечели още два златни медала на финалите на отделните уреди на световното първенство по спортна гимнастика в китайския град Нанин. 17-годишната Байлс взе титлите на земя с 15.333 точки и на греда с 15.100 точки. Така тя приключва шампионата с общо четири златни и един сребърен медал. Американката е шампионка в отборното класиране с тима на САЩ и стана втора на финала на прескок вчера.

Байлс е първата гимнастичка от повече от 10 години, която защитава титлата си в многобоя на световно първенство. Рускинята Алия Мустафина спечели две бронзови отличия - на земя с 14.166 точки и на греда с 14.733 точки. Така Русия приключва първенството с общо пет медала. На земя втора е китайката Бай Явей с 15.033 точки, а на греда среброто завоюва Лариса Андреа Йордаке (Румъния) с 14.800 точки. Италианката с български корени Ванеса Ферари завърши пета на земя с оценка 14.666 точки.

При мъжете на висилка шампион е Епке Зондерланд (Холандия) с 16.225 точки, следван от номер 1 в многобоя Кохей Учимура (Япония) с 15.725 точки и Марийо Можник (Хърватия) с 15.000 точки. На успоредка призовата тройка е Олег Верняев (Украйна) с 16.125 точки, Дейнъл Лейва (САЩ) с 15.933 точки и Риохей Като (Япония) с 15.666 точки. Ри Се Гван от НКДР взе златото на прескок с 15.416 точки. Втори е Игор Радивилов (Украйна) с 15.333 точки, а трети - Джейкън Далтън (САЩ) с 15.199 точки.