Северна Ирландия поведе в група "F"

Северна Ирландия оглави класирането в група "F" на европейските квалификации, след като записа втора поредна победа в актива си тази вечер. Островитяните очаквано надиграха с 2:0 слабака Фарьорски острови и прибавиха нови три точки в актива си.

Северна Ирландия откри резултата още в 6-ата минута, когато след центриране от корнер Крис Беърд продължи с глава за Макоули, който на задната греда направи 1:0. В 21-ата минута пък Кайл Лафърти открадна една топка пред наказателното поле, финтира вратаря и удвои преднината на своя тим.

В 37-ата минута гостите можеха да се върнат в мача, като си спечелиха дузпа, но Беняминсен пропусна от бялата точка.

В крайна сметка ирландците записаха победата на сметката си и вече имат 6 точки, като еднолично водят в класирането в групата. Фарьорските острови пък остават на дъното с нулев актив.

Северна Ирландия - Фарьорски острови 2:0
1:0 Макоули (6)
2:0 Лафърти (21)