Франция показа мускули срещу Португалия (видео)

Домакинът на Евро 2016 Франция постигна престижна победа с 2:1 над Португалия на "Стад дьо Франс". Головете за "петлите" отбелязаха Карим Бензема (3) и Пол Погба (69). Младият футболист на Ювентус обаче фаулира Жоао Марио малко по-късно в наказателното поле и беше отсъдена дузпа за Португалия, която Рикардо Куарешма реализира за крайното 2:1.

Французите изиграха страхотно първо полувреме, но във второто отстъпиха инициативата на гостите.
Двубоят започна вихрено за "петлите". Антоан Гризман нахлу в наказателното поле, намери Бакари Саня, който стреля, но Руис Патрисио отби. Дебнещият пред вратата Бензема обаче отблизо не сгреши и откри.

В 69-ата минута Франция успя да стигне до втори гол. В основата му беше Патрис Евра, който намери Бензема пред вратата. Позицията не беше удобна за стрелба и нападателят на Реал подаде на Погба, който се намираше отдясно на вратата. С плътен удар в близкия ъгъл футболистът на Ювентус удвои. В 75-ата минута удар на Кристиано Роналдо извън наказателното поле беше блокиран от Варан.

Португалия не успя да стигне до нищо повече от почетен гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Погба срещу заменилиян Роналдо Жоао Марио в 78-ата минута.

Франция - Португалия 2:1

1:0 - Бензема (3)
2:0 - Погба ()
2:1 - Куарешма (78-дузпа)