Късметът покри Сърбия за хикс с Армения (видео)

Националният отбор на Сърбия извади късмет, за да измъкне равенство 1:1 в гостуването си на Армения от група "I" на европейските квалификации. Балканците вкараха гол в последната минута дело на Зоран Тошич, а преди това домакините пропуснаха и дузпа след като бяха открили резултата чрез Арзуманян в 71-ата минута.

През първата част Сърбия като че ли имаше леко игрово предимство и по-често стигаше до положения пред вратата на съперника като най-близо до гола бяха Александър Коларов от фаул и Зоран Тошич. Пицели пък бе най-активен в предни позиции за домакините.

През втората част обаче Армения се възползва от една от своите възможности в мача и стигна до откриване на резултата. След центриране в наказателното поле Арзуманян бе изпуснат от отбраната и с глава заби кълбото в мрежата за 1:0.

Домакините можеха да решат всичко в 83-ата минута, когато получиха дузпа в своя полза, но Пицели не успя да отбележи, като ударът му бе спасен от вратаря Стойкович, който отрази и опита за добавка.

Арменците горчиво съжаляваха за този пропуск в 90-ата минута на мача, когато Зоран Тошич получи от Душан Тадич на границата на пеналта и прати топката в мрежата за 1:1.

Така сърбите се добраха до равенство в първия си мач от квалификациите, след като почиваха в предишния кръг и имат 1 точка в актива си, като това ги поставя на 3-ото място във временното класиране. Армения е със същия актив, но с два изиграни мача и се намира едно място по-надолу.

Армения - Сърбия 1:1
1:0 Арзуманян (71)
1:1 Тошич (90)