Синя грация спечели купа "Левски"

Невяна Владинова от Левски спечели титлата в многобоя при жените на турнира по художествена гимнастика за Купа Левски и приз "Маргарита Рангелова", който се провежда в зала "София".

Владинова събра сбор от 70.950 точки и взе златния медал за втора поредна година. Приз "Маргарита Рангелова" се връчва по традиция на треньора на спечелилата многобоя при жените гимнастичка и тази година носител стана Бранимира Маркова - личен треньор на шампионката Невяна Владинова.

Втора в многобоя се класира Катрин Тасева (Левски) с 65.550 точки, а трета е Женина Трашлиева (Черноморец Бургас) с 54.800 точки. В топ 6 са още Йоана Анагностопулу (Гърция) с 53.250 точки, Мирела Георгиева (Елит, Стара Загора) с 53.200 точки и Грета Христова (Левски-Витоша) с 50.800 точки.

При девойките в многобоя имаше международно и държавно класиране. В първото шампионка е Боряна Калейн (Левски-Триадица) с 61.200 точки, следвана от Дамяна Белова (Левски) с 53.700 точки и Адиса Биелич (Босна и Херцеговина) с 44.500 точки. В държавното класиране първа е Стефани Кирякова (Черноморец) с 52.700 точки, втора е Йоана Николаева (ЧАР-ДКС, Варна) с 50.500 точки, а трета - Цветелина Арсенова (Левски-Илиана) с 48.500 точки.

В турнира участваха 30 гимнастички от 6 страни. Финалите на отделните уреди при жените и при девойките са утре от 14.00 часа.