Берое изненада Черно море на старта на сезона

Отборът на Берое (Стара Загора) поднесе първата голяма изненада още на старта на сезон 2014/15 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Черно море Порт Варна с 83:72 в среща от I кръг на първенството.

Тихомир Желев беше най-резултатен за победителите с 20 точки, Дуейн Джаксън и Майк Блек добавиха съответно по 17 и 16 точки.

Лени Даниел вкара 20 точки за „моряците”, а Александър Влахович добави 16 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в началните десет минути гостите използваха по-добре шансовете си иповедоха с минимална преднина – 20:17, но през втория период домакините коригираха представянето си и съумяха да стигнат до пълен обрат – 42:41 за Берое.

Третата четвърт премина в игра кош за кош и нито един от двата отбора не намери начин да се откъсне напред, но в последните десет минути на мача старозагорци демонстрираха отлична тактическа дисциплина и след отлични изяви в защита и нападение, стигнаха до успех с двуцифрена разлика – 83:72.