Лукойл Академик стартира сезона с категорична победа

Вицешампионите от Лукойл Академик направиха отличен старт на сезон 2014/15 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложиха при домакинството си на Ямбол с 98:66 в двубой, който се игра в спортния комплекс в Правец.

Крис Минков изигра отличен двубой за „студентите” и приключи с 18 точки на сметката си, а Веселин Веселинов и Килиън Ларсън добавиха съответно по 17 и 14 точки.

Станислав Говедаров и Тайлър Лейзър бяха единствените баскетболисти на Юлиан Радионов, които записаха двуцифрен точков актив, след като отбелзаха по 14 точки всеки.

Гостите бяха по-концентрирани в първите минути и успяха да поведат с 6:2, но „студентите” бързо организираха играта си и успяха да обърнат резултата в своя полза. Последва размяна на надмощие между двата отбора, като на няколко пъти домакините опитваха да се откъснат, но Стоян Петков и Говедаров бяха безпогрешни за Ямбол и след десет минути игра разликата беше само пет точки в полза на Академик- 25:20.

Възпитаниците на Йовица Арсич бързо успяха да стигнат до двуцифрен аванс – 30:20 след само 60 секунди игра във втората четвърт, като до края на полувремето, въпреки някои сериозни грешки, вицешампионите не изтърваха инициативата и се оттеглиха на почивката при 47:38 в тяхна полза.

Интригата в срещата бе напълно заличена, след като домакините от Правец бяха пълни господари на терена и спечелиха третата четвърт с 28:11, с което си осигуриха комфортна преднина. Това пречупи ямболии, които така и не успяха да се съвземат от удара в заключителните десет минути и трябваше да се примирят с поражението – 66:98.