Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Левски надви Банско, Гонзо пусна осем юноши (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 1:0 четвъртия от “Б” група състав на Банско в контрола на стадион “Георги Аспарухов”. Единственото попадение в срещата бе дело на Стефан Велев в 35-ата минута. Наставникът на столичани Георги  Иванов-Гонзо заложи на най-доброто, с което разполага в момента, а през втората част пусна цели седем юноши в игра. Преди тях осми син талант Галин Ташев пък стартира титуляр.

Тимът на Александър Томаш показа доста добро лице особено преди почивката, докато “сините” заслужено спечелиха и пропуснаха да го сторят с много по-голяма разлика.

Двамата вратари на гостите Пламен Колев през първото полувреме и Александър Стоянов през втората част спасиха по няколко положения. Най-много пропусна Антонио Аниете.

Извън плановете на треньора Георги Иванов бяха контузените Борислав Цонев, Аймен Белаид, Роман Прохазка, Георги Сърмов и Наджиб Аммари. Владимир Гаджев, Веселин Минев, Божидар Краев и Мики Орачев са с националните гарнитури и също пропуснаха двубоя.

Испанецът Мигел Бедоя в седмата минута пропусна да открие, след като прехвърли вратаря, но и вратата от три метра след центриране на Аниете.

Левски - Банско 1:0

120-секунди след това Виктор Шишков направи сериозен пропуск. Деветката на гостите остана сам на няколко метра от вратата на Пламен Илиев, но стреля високо над врата с удар от въздуха.

В 18-ата минута Бедоя стреля от 10 метра, но Пламен Колев демонстрира рефлекс и изби в корнер. Бенгюзов стреля в аут, а в 28-ата минута Илиев изби силен удар на Любомир Витано от фаул.

В 35-ата минута Левски поведе. Педро проби отляво, след което подаде на Аниете. Испанецът стреля, но Колев спаси, а при добавката Велев прати топката в мрежата.

Три минути по-късно Колев отново спаси, този път удар на Педро с глава.

На почивката Мирослав Иванов и Кристиян Наумовски се появиха в игра за "сините" на мястото на Илиев и Педро.
Аниете и Стойчев пропуснаха да вкарат втори гол в 54-ата минута. Три по-късно Владислав Мисяк също пропусна. Гонзо пък направи още шест смени, като заложи на доста юноши.
Резервният вратар на Банско Александър Стоянов също се прояви след удари от фаул на Мирослав Иванов и на Кристиян Петков. Младокът Аличков пък с глава пропиля възможност да направи 2:0. Веднага след това силен изстрел на Огянов бе париран от Стоянов. До края на срещата положения липсваха.

ЛЕВСКИ - БАНСКО 1:0

1:0 Велев (35)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (46-Кристиян Наумовски), Пламен Крумов (55-Кристиян Петков), Пламен Димов, Борислав Стойчев (55-Диан Иванов), Галин Ташев (80-Антонио Илиев), Стефан Велев (55-Никола Георгиев), Радослав Цонев (55-Валентин Добревски), Мигел Бедоя (55-Антон Огнянов), Луис Педро (46-Мирослав Иванов), Антонио Аниете (55-Владислав Мисяк), Валери Домовчийски (73-Стефан Аличков)

БАНСКО: Пламен Колев, Йордан Лечов, Костадин Слаев, Руслан Иванов, Виктор Шишков, Венцислав Бенгюзов, Слави Шопов, Георги Фикийн, Калоян Стоянов, Любомир Витанов, Георги Ангелов

Резерви: (Александър Стоянов, Симеон Димитров, Георги Кременлиев, Мартин Станков, Янислав Иванов, Иван Топузов, Богомил Христов, Борислав Хазуров)

Стадион: "Георги Аспарухов", 500 зрители