В Хърватия: Важни 3 точки в София срещу борбена, но скромна България

В материал под заглавие „Важни три точки в София срещу скромен съперник“ хърватското издание hrsport.net публикува материал за европейската квалификация между България и Хърватия. Тимът на Хърватия победи в София с 1:0 България след автогол на Николай Бодуров през първото полувреме.
България загуби с 0:1 от Хърватия - част I
 В материала за двубоя на стадион „Васил Левски“, цитиран от агенция "Фокус", се посочва, че националният тим на Хърватия е спечелил важни три точки в София срещу българския отбор, от който се е очаквало много повече като игра. Добавя се, че българите не са били особено опасен противник и в мач с малко шансове пред двете врати хърватите заслужено са се поздравили с успех.

Изданието пише, че двата тима са изиграли равностоен мач, като хърватите са демонстрирали, че са по-класният тим и са измъкнали успеха.
Отбелязват се и сблъсъците по трибуните, заради които през първото полувреме мачът бе прекъснат за няколко минути.
Посочва се, че след намесата на полицията ситуацията е била овладяна.

В коментара се посочва, че през първата част отборът на Хърватия е доминирал, а след почивката българите са изравнили играта, но така и не са успели да създадат сериозни възможности за изравняване. Посочва се, че след почивката тимът на Хърватия не е бил на нивото от първото полувреме, като е изчаквал на контраатака да стигне до евентуален втори гол.
 В материала се казва, че отборът на България е показал, че не разполага с достатъчно качество за да стигне до обрат. Добавя се, че изненадващо в последните минути българите са останали без сили за финален натиск.