Каролина загуби от Ню Йорк Айлъндърс с 3:5

Брок Нелсън вкара два гола и подаде за други два за Ню Йорк Айлъндърс, а Джони Бойчук вкара още едно попадение и записа две асистенции при победата с 5:3 над Каролина като гост в първия мач на двата отбора от новия сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Привлеченият като свободен агент Михаил Грабовски добави един гол за отбора от Ню Йорк, Травис Хамонич също се разписа, а Джон Таварес завърши мача с три участия в голови комбинации.

Това беше и неговият първи мач от олимпийските игри в Сочи насам, когато той получи травма в коляното. Бойчук, който беше привлечен от Бостън при размяна с избори в драфта, вкара рано в мача, а 1:48 минути по-късно Нелсън добави втора шайба за Айлъндърс. Двамата бяха в основата и на третия гол за гостите от Ню Йорк, като в същото време Ярослав Халак се представяше великолепно в дебютния си мач на вратата на новия си тим. Той спаси 21 шайби.

Ерик Стаал, Нейтън Герби и Крис Тери вкараха всичките попадения за Каролина в третата част на мача, а Кам Уорд спаси 21 шайби. Това обаче не беше достатъчно за успешен дебют на Бил Питърс на пейката на тима.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Каролина - НЙ Айлъндърс 3:5