Монолог на Киелини! Ювентус тегли Италия напред

Отборът на Италия надви с 2:1 Азербайджан в квалификационна среща за Евро 2016. Всички голове в срещата реализира защитникът на Ювентус Джорджо Киелини, който се превърна в герой на вечерта. Мачът се игра на "Ренцо Барбера" в Палермо пред пълни трибуни. С победата днес Италия събира пълен актив от два мача, с което е начело в групата на България.

Селекционерът на четирикратните световни шампиони Антонио Конте заложи на любимата си схема 3-5-2, като сред стартовите 11 имаше петима представители на Ювентус - Джанлуиджи Буфон, Леонардо Бонучи, Киелини, Клаудио Маркизио и Андреа Пирло. Атаката на "адзурите" водеха Симоне Дзадза и звездата на Борусия (Дортмунд) Чиро Имобиле. Гостите от Азербайджан се бяха окопали добре, което затрудни домакините. В началото момчетата на Конте изпуснаха 2-3 добри възможности и точно когато нещата отиваха към 0:0 на почивката, комбинация с марката "Юве" матира тима на Берти Фогтс. В 44-ата минута Пирло качи топката на главата на Киелини след корнер и бранителят на Старата госпожа попари стража Камран Агайев - 1:0 за Италия.

След почивката "Скуадра адзура" отново бе по-активният състав на терена, като няколко добри възможности за гол се откриха пред Дзадза. Стрелецът на Сасуоло обаче се размина с попадението. Веднъж той можеше да порази мрежата с красива задна ножица, но изстрелът му мина до гредата. В 76-ата минута слабо представяне на известната със своята стабилност италианска отбрана доведе до разбъркване след ъглов удар, след което Киелини матира Буфон. Това вбеси Конте, който моментално започна да ръкомаха и да подканва своите към атаки.

В 82-ата минута резервата Себастиан Джовинко центрира отдясно и човекът-оркестър Киелини отново бе в центъра на събитията - 2:1 за "Скуадрата". В последните секунди на двубоя шут на Джовинко разтресе горната греда на вратата на гостите. Футболистите на Азербайджан нямаха сили за нов отговор и така трите точки отидоха при италианците, които вече имат шест пункта в своя актив.