ПФК Бургас надви Миньор (Раднево) в контрола

Отборът на ПФК Бургас се наложи като гост в контролна среща над Миньор (Раднево) с 3:0. Попаденията бяха дело на Тодоров (25'), Борисов (45') и Ахмедов (59').

Бургаският тим можеше да открие резултата още в 1-ата минута, но удар на Анатоли Тодоров от близко разстояние мина над напречната греда. Той обаче се реваншира за пропуска си в 25-ата минута. Борисов проби от ляво, пусна към Тодоров, който с плътен удар отбеляза за 0:1. 12 минути по-късно бургазлии можеха да удвоят преднината си, но изстрел от воле на станчев срещна напречната греда. Все пак, минутка преди края на първото полувреме, гостите отбелязаха втори гол. Тодоров изведе Борисов зад гърба на отбраната на Миньор, последният излъга излезлия да го пресрещне извън наказателното си поле вратар на Миньор и на празна врата прато топката в мрежата.

През второто полувреме и двата състава се извършиха доста смени. В55-ата минута главният съдия на срещата показа 2 червени картона – по един и за двата тима. Мечев бе отстранен от състава на гостите, а от Миньор – Петров. По договорка между треньорите обаче, играчи от резервната скамейка влязоха на мястото на изгонените, като така продължиха с по 11 състезателя. Четири минути по-късно Ахмедов се възползва от отлично центриране и на празна врата направи резултата класически. До края на срещата чисти голови положения и пред двете врати липсваха.

Състав ПФК Бургас: 44. Георги Стоянов, 11. Даниел Шмедин, 14. Величко Величков, 20. Юри Иванов, 2. Тодор Гочев, 22. Пламен Димитров (к), 4. Симеон Мечев, 18. Анатоли Тодоров, 9. Георги Станчев, 10. Мирослав Радев, 23. Борислав Борисов

Резерви: 1. Християн Славов, 16. Марин Маринов, 5. Стоян Калпаклиев, 99. Слави Костенски, 7. Любомир Любенов, 8. Николай Ботев, 19. Ахмед Ахмедов, 15. Петър Колев, 21. Живко Хаджиев