Гол в последната минута спаси Македония от провал срещу Люксембург (видео)

Македония успя да пречупи Люксембург с 3:2 като домакин след гол в последната минута. Двубоят между двата тима бе от квалификационна Група "С" за Евро 2016, а на почивката гостите от Люксембург сензационно имаха аванс в резултата при 1:2.

Александър Трайковски изведе македонците напред в 20-ата минута, но в 39-ата Стефано Бенси изравни от фаул, а в 44-ата Давид Торпел реализира още едно попадение за Люксембург. Македонците трябваше да положат много усилия, за да се доберат до трите точки през втората част, но все пак успяха. В 66-ата минута резервата Адис Яхович бе точен за 2:2 от дузпа, а в последната минута друг футболист, включил се в игра от пейката - Бесарт Абдурахим, донесе победата на Македония с мощен шут извън наказателното поле. Сред резервите на Люксембург за мача бе нападателят на ЦСКА Аурелиен Йоахим, но той така и не се появи в игра.

След този изстрадан успех македонците са с 3 точки в класирането в Група "С", където лидер е Словакия с 6 точки. Това стана възможно, след като словаците излъгаха Испания с 2:1. Люксембург остава с една точка.

МАКЕДОНИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 3:2
1:0 Трайковски (20)
1:1 Бенси (39)
1:2 Торпел (44)
2:2 Яхович (66-д)
3:2 Абдурахим (90)