Италия на два гейма от полуфинал на Мондиал 2014 след 3:0 над САЩ (ГАЛЕРИЯ)

Женският национален волейболен отбор на Италия е само на два гейма от класиране за полуфиналите на световното първенство, на което е домакин. Волейболистките на "Скуадра адзура" биха чисто САЩ с 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) в първия си мач от Група "G" от третата фаза на Мондиала, игран тази вечер пред близо 12 000 зрители в зала "Медиоланум Форум" в Милано.
Италия на два гейма от полуфиналите на Мондиала след 3:0 над САЩ
По този начин на италианките им трябва само от два спечелени гейма, за да са сигурни полуфиналистки. Утре (9 октомври) Италия почива, а в петък (10 октомври) играе срещу третия отбор в групата - защитаващия титлата си тим на Русия.
Американките пък утре излизат срещу "Сборная". Срещата е от 21,00 часа българско време.
Първият гейм тръгна много добре за САЩ, които успяха да поведат с 6:2 след силни атаки на Криста Хармото и Кимбърли Хил. От друга страна пък "Скуадра адзура" не искаше да разочарова феновете си в залата и успя да направи страхотен обрат до 8:6 в своя полза след отлични атаки на Антонела Дел Коре и Надя Чентони. Последваха серия от невероятни разигравания и игра в защита и от двата тима и втората техническа пауза дойде при минимална преднина за италианките - 16:15. Двата отбора продължиха с равностойната си игра до самия край, но все пак Италия успя да измъкни гейма с 25:23 след атака на влязлата като резерва Валентина Диуф.
И втората част започна равностойно, но след грешка от сервис на американката Кели Мърфи и страхотна контра на Надя Чентони "адзурите" дръпнаха с 8:6. Чентони и Валентина Аригети единствено продължиха да играят на ниво от италианките, докато от друга страна последваха силни минути за Мърфи и Кимбърли Хил и обрат до 16:15 за САЩ. Ключовият момент в гейма дойде при 20:20, когато наставникът на "Скуадра адзура" Марко Бонита направи двойна смяна и пусна в игра Франческа Ферети и Валентина Диуф. Благодарение на нея и няколко силни сервиса на Каролина Костагранде, включително и ас, домакините затвориха и втория гейм в своя полза при 25:22 и поведоха с 2:0.
Благодарение на страхотната подкрепа на феновете си Италия поведе с убедителното 8:3 в третия гейм. Разликата постепенно нарасна до 16:9. Независимо от смените, които направи американският наставник Карч Кирали, италианките запазиха преднината си до крайното 25:20 след страхотна атака на Каролина Костагранде, с което спечелиха и мача с 3:0.
Най-полезна за "адзурите" стана Антонела Дел Коре с 15 точки (4 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 67% перфектно посрещане), а Надя Чентони добави още 14 точки (1 блок и 45% ефективност в атака) за победата.
За американския тим Кели Мърфи (37% ефективност в атака) и Джорджън Ларсън-Бърбач (1 ас, 36% ефективност в атака и 52% перфектно посрещане) реализираха по 10 точки.
ИТАЛИЯ - САЩ 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)
ИТАЛИЯ: Надя Чентони 14, Кристина Кирикела 6, Валентина Аригети 10, Елеонора Ло Бианко 1, Антонела Дел Коре 15, Каролина Костагранде 13 - Моника Де Дженаро-либеро (Франческа Ферети, Франческа Пичинини, Катерина Босети, Валентина Диуф 4)
Старши-треньор: Марко Бонита
САЩ: Алиша Глас 1, Джорджън Ларсън-Бърбач 10, Кели Мърфи 10, Криста Хармото Дитцен 2, Кимбърли Хил 9, Фолюк Акинрадево 6 - Кейла Бануорт-либеро (Къртни Томпсън, Никол Фосет 6, Тетори Диксън 4, Келси Робинсън)
Старши-треньор: Карч Кирали.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача ИТАЛИЯ - САЩ 3:0 - ТУК!!!