Тодоров, Алексиев и Газпром с втора драматична загуба в Русия

Волейболните национали Тодор Алексиев, Теодор Тодоров и техният Газпром-Югра (Сургут) допуснаха втора драматична загуба като гости в руската Суперлига. Възпитаниците на треньор Борис Гребенников отстъпиха на Прикамие (Перм) с 2:3 (20:25, 16:25, 28:26, 25:20, 14:16) в мач от 2-ия кръг, игран този следобед.

Така Алексиев, Тодоров и компания са на 10-то място във временното класиране с 2 точки, но без победа до момента. В следващия 3-ти кръг волейболистите на Газпром-Югра са домакини на новака Нефтяник (Оренбург), където пък играе разпределителя на националния ни отбор Георги Братоев. Срещата е тази неделя (12 октомври) от 15,00 часа българско време.

Теодор Тодоров и Тодор Алексиев започваха мача като титуляри за Газпром-Югра, но Тодоров бе сменен в средата на четвъртата част, за да се появи отново като резерва в тайбрека. Алексиев стана втори по резултатност с 13 точки (50% ефективност в атака, 33% позитивно и 22% перфектно посрещане), а Теодор Тодоров завърши с 8 точки (3 блока и 71% ефективност в атака). Новото попълнение на тима от Сургут - Константин Бакун, игра силно цял мач и заби 23 точки (3 блока, 1 ас и 49% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха. За домакините от Прикамие над всички бе Владимир Якимов със страхотните 33 точки (2 блока и 66% ефективност в атака) за победата.

ПРИКАМИЕ (ПЕРМ) - ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) 3:2 (25:20, 25:16, 26:28, 20:25, 16:14)
ПРИКАМИЕ: Максим Куликов 7, Владимир Якимов 33, Александър Петров 19, Роман Егоров 3, Иван Козицин 5, Сергей Никитин 15 - Юрий Фомин-либеро (Павел Авдоченко 1, Александър Царев, Дмитрий Козлов)
Старши-треньор: Владимир Викулов
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Сергей Антипкин 7, Денис Шипотко 10, ТЕОДОР ТОДОРОВ 8, Николай Евтюхин 3, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 13, Константин Бакун 23 - Сергей Снегирев-либеро (Александър Чафранов 6, Алексей Бабешин, Алексей Родичев 1, Александър Гончаров, Алексей Кабешов-либеро)
Старши-треньор: Борис Гребенников.