Сейнт Луис и Сан Франциско стигнаха финала в Националната лига (видео)

За четвърта поредна година Сейнт Луис Кардиналс ще играе във финала на Националната лига в МЛБ. А негов опонент за място в Световните серии ще бъде Сан Франциско Джайънтс, който ще спори за титлата в лигата за трети път през последните 5 сезона. Дотук се стигна, след като тази нощ "чинките" и "гигантите" приключиха по идентичен начин дивизионните си серии – с домакински победи с 3:2 съответно срещу Лос Анджелис Доджърс и Вашингтон Нешънълс и затваряне на плейофите с по 3-1 успеха.

Мат Адамс удари троен хоумрън за Сейнт Луис, чиято атака отново порази водещия питчер на "мошениците" Клейтън Кършоу (L 0-2) в 7-ия ининг. Същото се случи и в откриващия мач от серията в Ел Ей, когато домакините водеха с 6:2 след 6-ия, но в следващата част асът в тяхната ротация се срина и това доведе до поражение с 9:10. За 6 ининга сега Кършоу бе позволил 1 хит, бе метнал 9 страйкаута и имаше аванс от 2:0, но в 7-ия даде 3 поредни хита, включително изстрела на Адамс над оградата, фактически оформил крайния резултат.

Риливърът на Кардиналс Марко Гонсалес (W 2-0) отново се оказа победител, след като осигури чиста защита на домакините в 7-ия, а Тревър Розентал (S 3) запази и третия успех на тима в серията, въпреки че пусна двама рънери на база в 9-ия.

Часове по-късно Сан Франциско сломи Вашингтон благодарение на точка, влязла заради уайлд пич при пълни бази в 7-ия ининг. Лошото хвърляне направи Аарън Барет, но статистическа отговорност за загубата пое Мат Торнтън (L 0-1), който по-рано бе пуснал на база Джо Паник, отбелязал решителната точка от трета. По ирония на съдбата Паник направи и последния аут в мач, асистирайки от втора база при удар по земя на Уилсън Рамос, предизвикан от клоузъра Сантяго Касия (S 2). Победата получи Хънтър Стрикланд (W 1-0), макар че в началото на 7-ия сервира хоумрън на Бъстър Поуси за 2:2.

Така Джайънтс и Кардиналс ще се срещнат във финала на НЛ за втори път след 2012 г., когато "гигантите" надделяха с 4-3 победи и впоследствие триумфираха с втората си шампионска титла в МЛБ в разстояние на 3 сезона. Този път домакинско предимство в серията до 4 победи ще има клубът от Сейнт Луис, който ще посрещне на своя ст. "Буш" първите два мача на 11-12 октомври, както и евентуалните мач №6 и мач №7 на 18-19 октомври. На ст. "AT&T Парк" в Сан Франциско пък ще се играят третият и четвъртият двубой на 14-15 октомври и, ако се наложи, петата среща на 16 октомври.