Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Марек отстъпи на турския Истанбул ББ след тайбрек в Самоков

Трикратните шампиони на България по волейбол Марек Юнион-Ивкони (Дупница) загубиха с 2:3 гейма от турския гранд Истанбул ББ в първа контрола между двата тима.

Срещата се игра вчера в Самоков, където турците са на подготовка за старта на шампионата във вътрешното им първенство и турнира за Купата на ЦЕВ. Двата тима ще се изправят отново един срещу друг в четвъртък от 17.30 часа за втори спаринг по между си.

Двубоят започна по отличен начин за българския тим, който превъзхождаше съперника си на всеки елемент и закономерно победи с 25:20. Ролите се смениха във втората част, която турците взеха с 25:21, за да се стигне до изключително драматичния трети гейм, спечелен от българския тим с 31:29 точки.

Тодор Вълчев записа 18 точки за тези 3 гейма, а разпределителят Гьорги Гьоргиев се отчете с цели 7 точки (1 ас, 3 атаки, 3 блокади). Веднага след края на този атрактивен гейм, Найден Найденов извади двамата, които са двигателите на отбора и направи интересна рокада в състава, за сметка на турците, които доиграха мача с титулярния си състав.

Като разпределител се появи Владимир Лобутов, който игра на познатото си добро ниво, докато мястото на Тодор Вълчев зае посрещача Георги Елчинов, който пък отстъпи място на юношата Михаил Цветанов. В игра бе и другият юноша на тима Ангел Велков, които се представиха на ниво и загатнаха за потенциала си и бъдещето, което ги очаква.

Закономерно, опитният тим на Истанбул ББ, който е бронзов медалист от последния сезон и в чийто редици са изключително класните и опитни Чошкович и Целитанас, се възползва от това и взе следващата част на 18, за да победи и в тайбрека с 15:13 точки.