Вашингтон оцеля с бънт в Сан Франциско (видео)

Вашингтон Нешънълс надигра Сан Франциско Джайънтс с 4:1 като гост на ст. "АТ&Т Парк" и се спаси от преждевременна елиминация в плейофите на МЛБ. Столичани обаче продължават да изостават с 1-2 в дивизионната серия до 3 победи и се нуждаят от успехи във всеки от оставащите още максимум два мача, за да оправдаят реномето си на най-добър отбор в Националната лига от редовния сезон.

След като спечелиха откриващите две срещи във Вашингтон, втората от които в изтощителен 18-инингов маратон в събота, "гигантите", участващи с "уайлд кард", държаха под контрол и първия си домакински двубой. Резултатът до 7-ия ининг тази нощ бе 0:0, като в първите 6 части двамата стартери – Мадисън Бумгарнър (L 0-1) за Джайънтс и Дъг Фистър (W 1-0) за Нешънълс, бяха разрешили съответно 4 и 3 хита.

Ситуацията, която на практика преобърна защитата на домакините, се случи в началото на 7-ия, когато с двама рънери на база и без аут Уилсън Рамос насочи бънт към първа база, а Бумгарнър пресече топката късо, близо до дясната фаллиния. Питчерът реши да гони най-предния рънер и хвърли към трета, но вместо в ръкавицата на бейзмена Пабло Сандовал, топката се озова чак в булпена и това позволи на гостите да поведат с 2:0.

До края на ининга Вашингтон отбеляза още веднъж, след като и самият Рамос стигна обратно до хоума при сингъл на Асдрубал Кабрера, а в 9-ия резултатът набъбна до 4:0 благодарение на соло хоумрън на Брайс Харпър. В последното си нападение домакините се разписаха почетно при саможертвен флай на Брандън Крофърд.

Сан Франциско ще има още един шанс да затвори серията пред собствена публика – тази вечер от 21,07 ч. източноамериканско време (4,07 ч. след полунощ у нас). Ако не успее, победителят ще бъде определен на ст. "Нешънълс Парк" в мач №5 в четвъртък.

Другият финалист в Националната лига също може да стане известен още довечера, ако Сейнт Луис Кардиналс успее да победи Лос Анджелис Доджърс и във второто си домакинство от серията между шампионите в Централната и Западната дивизии. Рано тази сутрин "чинките" измъкнаха успех с 3:1 на своя ст. "Буш" и поведоха с 2-1 след разменените победи на ст. "Доджър" в петък и събота.

Лятната придобивка Джон Лаки (W 1-0) извоюва победата за Сейнт Луис със 7 спокойни ининга, в които разреши само 5 хита и 1 точка и хвърли 8 страйкаута. За Лос Анджелис на възвишението се завърна корейският питчер Рю Хюн-Джин, който след почти месец почивка заради болки в хвърлящото ляво рамо даде само 1 точка от 5 хита за 6 ининга. Булпенът на "мошениците" обаче не оправда очакванията и още първият му представител – Скот Елбърт (L 0-1), се провали, давайки 3 хита и 2 точки само за 2/3 от 7-ия ининг.

Веднага след двубоя  мениджърът на Ел Ей Дон Матингли обяви, че ще рискува и в мач №4 тази вечер ще прати на хълма Клейтън Кършоу след само 3-дневна почивка. Асът в ротацията на Доджърс хвърля и в откриващата среща в петък, когато негов рядък срив доведе до домакинско поражение с 9:10, при аванс от 6:2 след 6 ининга. При положение, че довечера от 17,07 ч. източноамериканско време (0,07 ч. в България) Кършоу се реваншира на тима си и той успее да победи, серията ще приключи в четвъртък на ст. "Доджър".