Божинов резерва при грешна стъпка на Тернана

Валери Божинов и неговият Тернана пропуснаха да се наредят сред лидерите в Серия "Б". В последен мач от 7-ия кръг тимът на българина завърши 2:2 у дома с Авелино, след като на два пъти повеждаше в резултата. Божинов, който имаше контузия и беше тренирал само веднъж през седмицата, започна мача на резервната скамейка. Той обаче се появи като резерва на мястото на Чераволо малко след втория гол за гостите.

Първото полувреме беше равностойно, но в самия му край Тернана излезе напред в резултата с попадение на Фелипе Авенати. Веднага след почивката обаче Луиджи Касталдо изравни. Домакините притиснаха съперника и в 58-ата минута Николас Виола се разписа за 2:1. И този път радостта им не продължи дълго, защото Касталдо реализира дузпа в 65-ата минута и вкара втория си гол в мача.

При този резултат в игра влезе и Божинов. Бившият нападател на Левски се включи активно, но не успя да помогне на Тернана да се добере до победата.

В класирането тимът на българина заема 9-о място с 10 точки, а начело е Перуджа с 14.

ТЕРНАНА - АВЕЛИНО 2:2
1:0 Авенати (45)
1:1 Касталдо (48)
2:1 Виола (58)
2:2 Касталдо (65) д.