Теодор Георгиев с бронз от шампионата по таекуондо на Украйна

Спортният талант на "Еврофутбол“ Теодор Георгиев грабна втори бронзов медал в рамките на един месец от голямо състезание. След третото място от първенството на Русия, този път Теди взе отличие от Открития турнир на Украйна, клас G1, който се проведе на 04.10.2014 г. в гр. Харков. 22-годишният дупничанин беше поставен в схемата и почива първия кръг, а на четвъртфинала победи убедително представител на домакините със 7-1. В полуфинала Теди срещна европейския вицешампион Туран Мазерой, но загуби с 2-4 от французина. Мазерой по-късно триумфира със златото в категория до 74 кг.

Друг Спортен талант на "Еврофутбол“ – Йонко Дончев, стана държавен шампион за мъже в дисциплината скокове на пътека. Той постигна най-висок коефициент за трудност и най-добрата оценка за изпълнение от първенството, което се проведе от 01-ви до 04-ти октомври в зала „Арена Армеец“ в София. С този резултат Йонко придоби правото да участва на Световното първенство в Дайтона бийч, Флорида от 11 до 17.11.2014 г. в САЩ.

Успехи за още двама Спортни таланти на "Еврофутбол“ – Любомир Костов и Милица Мирчева. Любо и съотборниците му от клуб Света София - Владимир Маринов и Асен Михайлов, спечелиха второто издание на Държавното клубно първенство, което се проведе в село Равно поле. Тримата постигнаха резултат от общо 306 точки, с което заслужиха право на участие на Европейския клубен шампионат, който събира на едно място най-добрите голф-аматьори в Европа. Милица Мирчева пък спечели първото издание на „Витоша – моята планина”. В събота тя преодоля 17-километровото трасе от Бояна до хижа „Алеко” за 1:37.33 час.

Медийни партньори на програма "Спортни таланти" за 2014 г. са: Дарик радио, БНР, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, вестниците "Дума", "Стандарт" "Марица” и "Еврофутбол”, информационните агенции КРОСС и БГ НЕС, както и сайтовете www.gong.bg, www.sportal.bg, www.viasport.bg, www.bgathletic.com, www.dir.bg, www.winner.bg, www.ngobg.info,  www.chuime.bg  и actualno.bg.