Русия удари Сърбия с 3:0 и стигна до Топ 6 на Мондиал 2016

Женският национален отбор на Русия ще защитава световната си титла на финалите на Мондиала в Италия. В последния си мач от група F волейболистките на селекционера Юрий Маричев надвиха Сърбия с 3:0 (28:26, 25:18, 25:17) пред почти 6000 зрители в "Пала Олимпия" във Верона и достигнаха заветната трета позиция, измествайки от нея именно отбора на Зоран Терзич.

Сръбските волейболистки има за какво да съжаляват, след като в първия гейм започнаха по-добре и имаха два геймбола. И след като не успяха да ги спечелят, отново имаха възможност да достигнат до точка за спечелване на гейма, но не се възползваха. Постепенно Русия заигра все по-силно и заслужено достигна до чистата победа с 3:0 и място сред финалистите в Милано.

Най-резултатна за Русия стана Наталия Гончарова с 19 точки (4 блока), а Татяна Кошельова добави още 17 точки (1 ас, 3 блока).

17-годишната Тияна Бошкович заби 17 точки (2 блока) за Сърбия, а Милена Рашич добави 13 точки (1 ась 3 блока).

В другия мач от Група F Турция не срещна проблеми с Казахстан и се поздрави с лесно 3:0 (25:15, 25:13, 25:14), след като Нериман Йозсой записа 13 точки (3 аса, 1 блок).

РУСИЯ - СЪРБИЯ 3:0 (28:26, 25:18, 25:17)
РУСИЯ: Наталия Гончарова-Обмочаева 19, Екатерина Косияненко 3, Екатерина Гамова 12, Ирина Фетисова 5, Татяна Кошельова 17, Юлия Подскалная 5 - Анна Маллова-либеро (Яна Шчербан, Светлана Крючкова-либеро, Евгения Старцева, Наталия Малих)
Старши-треньор: Юрий Маричев
СЪРБИЯ: Бранкица Михайлович 4, Мая Огненович 3, Стефана Велкович 6, Йелена Николич 8, Милена Рашич 13, Тияна Бошкович 17 - Сузана Чебич-либеро (Йована Бракочевич, Бояна Живкович, Брижитка Молнар)
Старши-треньор: Зоран Терзич.