Интер отново унизен в Серия "А" (видео+галерия)

Миланският гранд Интер претърпя втора поредна много тежка загуба в Серия “А”. Тимът на Валтер Мадзари бе разбит с 0:3 на “Артемио Франки” от Фиорентина, като  само късмета помогна на “нерадмурите” да не получат четири гола и днес. Както е известно, преди седмица Неманя Видич и компания се сгромолясаха с 1:4 на “Сан Сиро” срещу Каляри.

Днес “виолетовите” изригнаха и направо разбиха своя именит противник пред пълните трибуни във Флорения.

Головете отбелязаха Кума ел Бабакар (7), Хуан Куадрадо (19) и Ненад Точович (77).
Това бе едва втори успех на Фиорентина този сезон и първи пред собствените си тифози, които дори не бяха виждали гол след двете равенства 0:0 срещу Дженоа и Сасуоло.
Този път бяха необходими само няколко минути и публиката бе на крака. Младият Бабакар с бомбен удар от 22 метра прати топката буквално в горния ляв ъгъл на Самир Ханданович с втория си гол поред в калчото  Не бяха изминали 20 минути и “виолетовите” отново празнуваха. Този път най-добрия на терена Куадрадо препарира стража на “черно-сините” с красив диагонален удар от 19 метра, който се отби в гредата и спря в мрежата.
Мауро Икарди пропусна най-добрата възможност за гостите.
През втората част играчите н Виченцо Монтела продължиха да водят събитията на терена, но Куадрадо сам срещу Ханданович стреля във вратаря от два метра. Алберто Акуиляни също пропусна.
Родриго Паласио се появи, за да се опита да върне интригата и веднага се стигна до положение за Интер в 75-ата минута, но при следващата атака Интер бе поставен окончателно на колене.
Недан Томович проби мощно отдясно и мина напарад през двама защитници, след което стреля силно в близкия ъгъл. Ханданович не реагира и това значеше 3:0 и първи гол за бранителя в неговия 51 мач в Серия “А” с екипа на Фиорентина.
Интересното е, че в първите пет кръга “виолетовите” отбелязаха само две попадения, а в предните 16 мача срещу срещу Интер имаха едва една победа и 12 поражения.
“Нерадзурите” пък записаха за първи път под ръководството на Мадзари две поредни поражения в първенството и останаха с осем точки на 10-то място.
Успехът на Фиорентина изведе момчетата на Монтела на девето място с девет точки.
След паузата Интер приема Наполи, а на "Франки" пристига Лацио във второто поредно домакинство на Фиорентина.