Севиля залепи Депор на дъното, Деулофеу се разигра (видео)

Отборът на Севиля разби с 4:1 Депортиво Ла Коруня в обеден мач от седмия кръг на Примера, игран пред около 35 хиляди на "Рамон Санчес Писхуан". Стефан Мбиа (24 и 57), Карлос Бака (39) и Витоло (63) се разписаха за южняците. Харис Медунянин (31) вкара за гостите от "Риасор".

В 19-ата минута домакините изпуснаха страхотно положение чрез Денис Суарес. Евер Банега пусна хубаво подаване, но преотстъпеният от Барселона стреля вдясно от вратата. В 24-ата севилци отбелязаха, след като Мбиа насочи точно с глава след центриране на Жерард Деулофеу от корнер.

В 31-ата Медунянин изравни от пряк свободен удар. Бето само изгледа топката. В следващата минута Беноа Тремулинас нацели гредата на Херман Лукс. В 39-ата голмайсторът на "бяло-червените" Бака отново дръпна своя тим напред. Деулофеу изведе колумбиеца, а Лауре улесни Бака - 2:1 за Севиля.

В 50-ата Лукс спаси шут на Витоло очи в очи с фланговия нападател. В 57-ата Мбиа отбеляза втория си гол в мача. Бака върна назад към тъмнокожия халф и камерунецът забоде топката в мрежата. В 63-ата резултатът нарасна до 4:1. Играчът на мача Деулофеу отново изработи положението, записвайки третата си асистенция в срещата. Канарският футболист имаше необходимото време, за да прехвърли вратаря.

В 68-ата домакините получиха дузпа, след като Лукс спъна Бака. Нападателят изпусна от бялата точка, след като стражът се разпъна и предотврати пети гол. В крайна сметка "Санчес Писхуан" се зарадва на убедителна победа с 4:1.

Депор е твърдо последен след седмия кръг. Севилци вече се изкачиха до третата позиция след петата си победа от седем срещи.