Шарапова покори Пекин

Рускинята Мария Шарапова спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 5,43 милиона долара. Четвъртата поставена Шарапова, която е вицешампионка от 2012 година, победи на финала номер 3 в схемата и двукратна шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) с 6:4, 2:6, 6:3 за 2:28 часа. За 27-годишната Шарапова това е първа титла в Пекин и общо 33-а в кариерата й. Тя печели турнир за пръв път след "Ролан Гарос" през юни.

Квитова поведе с 2:0 в първия сет, но съперничката й изравни, а след това показа отлична игра и спечели с 6:4. Във втората част чехкинята отново имаше преднина в резултата с 4:1, а после взе два от следващите три гейма. В решителния трети сет Шарапова взе аванс с 3:0, а след това направи още един пробив в шестия гейм за 4:2. До края двете спечелиха подаванията си и така Шарапова стигна до първия си трофей в Пекин.

В понеделник рускинята ще се изкачи до номер 2 в световната ранглиста на WТА, в която в момента се намира на четвърта позиция. Шарапова записа и шеста победа от осем мача срещу Квитова.

Чехкинята не успя да вземе втора поредна титла, след като триумфира в Ухан миналата събота.