Де Хеа вкара Манчестър Юнайтед в топ 4, Фалкао откри головата си сметка (видео)

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна в победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Евертън на своя "Олд Трафорд". Благодарение на успеха "червените дяволи" се изкачиха на четвърто място във временното класиране, което се случва за първи път от миналия август. Анхел ди Мария откри в 27-ата минута, а Стивън Нейсмит изравни в 55-ата. Радамел Фалкао (62') донесе победата на домакините с дебютния си гол с фланелката на Манчестър Юнайтед. Евертън можеше да стигне поне до точката, но Лейтън Бейнс пропусна дузпа в края на първата част, а в последните минути на мача Давид де Хеа спаси голови удари на Леън Осман и Гарет Бари.

Луис ван Гаал имаше сериозни проблеми при окомплектоването на състава, след като не можеше да използва осем контузени и Уейн Рууни, наказан за червения си картон срещу Лестър. Неговото място бе заето от Хуан Мата. В центъра на защитата отново излезе младокът Пади МакНиър, който дебютира в миналия кръг, като негов партньор бе Маркос Рохо. Нападението на домакините отново беше водено от Радамел Фалкао и Робин ван Перси, който изведе тима и с капитанската лента.

Стивън Пиенаар се завърна в състава на Роберто Мартинес, но аут за тази среща бяха Джеймс Макарти, Кевин Миралас, Шеймъс Коулмън и Силвен Дистен.

В 27-ата минута Анхел ди Мария изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата. Рафаел да Силва центрира отдясно, Ягиелка опита да изчисти с глава, но топката стигна до Мата, който я пусна към нахлуващия в наказателното поле аржентинец. С плътен удар в далечния ъгъл Ди Мария вкара третия си гол за "червените дяволи". Няколко минути по-късно отново той бе близо до попадение, след като изпълни добре пряк свободен удар, но Тим Хауърд изби.

В 39-ата минута Лукаку имаше страхотна възможност. Бейнс изведе нападателя с дълго подаване, белгиецът овладя добре на гърди, но стреля над напречната греда.

Във втората минута на добавеното време на първата част гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Люк Шоу фаулира Тони Хибърт. Лейтън Бейнс обаче не изпълни добре 11-метровия наказателен удар и Де Хеа спаси, запазвайки аванса на домакините.

В 47-ата минута Фалкао пропусна страхотна възможност да удвои. Ди Мария центрира остро от границата на наказателното поле, отбраната на "карамелите" изпусна колумбиеца, който не успя да засече на задната греда. Пет минути по-късно пред Фалкао се откри нова възможност, но нападателят отново не успя да нанесе точен изстрел от много изгодна позиция.

Вместо да поведат с два гола, домакините допуснаха изравняване в 55-ата минута. Лейтън Бейнс центрира отляво, а непокритият Нейсмит засече с глава - 1:1. Малко след това гостите създадоха нова опасност пред Деа Хеа. Ягиелка засече с глава центриране от корнер, но Фалкао изчисти пред голлинията. Колумбиецът дочака своя миг в 52-ата минута, когато отбеляза дебютния си гол с фланелката на Манчестър Юнайтед. Ди Мария опита удар по земя от повече от 30 метра, а Фалкао засече отблизо за 2:1.

Три минути преди края Леън Осман имаше шанс да изравни, но Де Хеа улови. В добавеното време стражът на Ман Юнайтед направи нови две изключителни спасявания след много опасни удари на Осман и Гарет Бари.

Юнайтед заема четвърто място във временното класиране с 11 точки, докато Евертън остава точно над зоната на изпадащите с шест пункта.